czwartek, 6 maja 2010

MOC KAMIENI SZLACHETNYCH

Już od prehistorycznych czasów, jak pokazują wykopaliska archeologiczne kamienie szlachetne i kryształy były przedmiotem powszechnego zachwytu i kultu. Piękne i szlachetne, są symbolem bogactwa i władzy. Od zawsze klejnoty i minerały były używane jako przedmioty magiczne. Są one naturalnymi amuletami. Wykorzystuje się je również w rytuałach ochronnych.
Chociażby w Egipcie (wiek najstarszych znalezisk datuje się na 5000 lat wstecz ) wyrabiano cudowną biżuterię łączącą kamienie szlachetne ze złotem. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety nosili biżuterię, jako ochron przed złem, a także symbol bogactwa.  Najbardziej znany z Egipskich amuletów żuk skarabeusz. Przedstawia boga odrodzenia Chepri. Wykonany ze złota, jaspisu czerwonego, gagatu, żadu i lapisu lazuli


Kamienie szlachetne towarzyszyły ludziom nie tylko podczas życia codziennego, ale najważniejszą  rolę spełniały w obrzędach religijnych, co ewidentnie wskazuje, na to że wierzono w moc którą w sobie kryją. Najważniejsze na co należy zwrócić w obrzędach religijnych wspomnianych wyżej Egipcjan, jest to że kamienie szlachetne i wyrabiana z nich biżuteria były chowane wraz ze zmarłymi, by pomóc w ostatniej podróży. Zauważmy, że jeśli coś może nam pomóc po śmierci, z pewnością musi posiadać, jakiś większy zakres energii.
Daleko wcześniej, niż czasy Starożytnego Egiptu, mieszkańcy Atlantydy, używali wielkich kryształów do produkowania energii elektrycznej. Mało tego podobno potrafili przesyłać ją na odległość, bez użycia kabla (należy zaznaczyć, że nie są to fakty historyczne tylko opisy Platona i różnych jasnowidzów). Mimo iż działo się to kilkanaście tysięcy lat temu, nie jest to wcale takie nieprawdopodobne. W XX w pan o nazwisku Nikola Tesla (nazwisko znane, ale polecam poczytanie sobie o tym śmiało powiedzieć można GENIUSZU) wynalazł napęd elektryczny do samochodu. Źródło energii nie było baterią i nie wymagało ładowania(wynalazek ten używany mógłby być również do oświetlania domów, czy napędzania wielkich maszyn). Temat ten lekko odbiega od naszego, ponieważ źródłem energii  nie były kryształy, chciałem tylko pokazać, że alternatywne źródła energii, to wcale nie taki mit, jak się większości z nas wydaje.
A tu link warty przeczytania:
Kamienie szlachetne, to nie tylko tajemnicza moc energii. Nie przez przypadek mają one nieskończenie wile barw. Poszczególne barwy mają bardzo duże znaczenie i oddziałując na naszą naszą psychikę i ciało (leczenie kolorami).
Najprostszy przykład jakim można się tu posłużyć, to gdy nadchodzi jesień, na dworze jest pochmurno i szaro, bardzo łatwo popadamy w depresję. Wiosną natomiast gdy na niebie gości piękny błękit, zażółcony promieniami słońca, trawa i drzewa staja się zielone, wszystko budzi się do życia, my odczuwamy znaczną zmianę i budzimy się  po zimowym letargu wraz z otaczającą nas przyrodą. Kolory: czerwony, żółty, pomarańczowy odbieramy jako ciepłe. Barwy : zielona, niebieska i fioletowa wzbudzają w nas poczucie zimna. Można więc śmiało powiedzieć, że sam kolor kamienia,  zawiera energię, która w wyraźny sposób może na nas oddziaływać.  (ale o kolorach może kiedy indziej:))
Tyle pisania i nadal nie wyjaśniłem o co chodzi tak naprawdę z ich mocą. Barwy ukierunkowują energię, ale skąd ona się bierze.
Aby to zrozumieć, należy cofnąć się do ,,zacofanych" cywilizacji, chociażby Indian, którzy wierzą, że wszystko co nas otacza posiada swoją energię, nawet kamienie. 
Czy to takie dziwne??? Nie sądzę, biorąc pod uwagę, że te same pierwiastki wchodzące w skład Ziemi, wchodzą w skład wszystkiego co się na niej znajduje, różnica tylko jest w proporcjach oraz w sposobie ich łączenia. Dotyczy to zarówno kwiatów, ptaków, jak i kamieni, nie zapominając też o nas samych
Skoro więc człowiek posiada energię, nie ma wątpliwości, że zarówno kwiat, drzewo i kamień też ją posiada. Jeśli dodamy do tego barwy, które ukierunkowują tą energię, myślę, że w BARDZO DUŻYM skrócie temat jest wyjaśniony.
W kontakcie z kamieniami trzeba być bardzo ostrożnym, ponieważ mają one zdolność ,,zapamiętywania", a potem przekazywania zarówno dobrej, jak i złej energii. Można w bardzo łatwy sposób pozbyć się tych ładunków energetycznych przez zakopanie kamieni w ogródku (uwaga na psy mają zdolność odnajdywania tego typu przedmiotów i czasem możemy po kilku dniach nie odnaleźć naszego kochanego kamyka:)), jak i przez opłukanie kamienia pod zimną, bieżącą wodą.
Żeby opisać oddziaływanie kamieni szlachetnych, musiałbym opisać działanie każdego z nich z osobna, ale nie ma na to czasu, ani miejsca. Opiszę więc krótko po jednym z danej barwy, starając się skupić na najbardziej dostępnych (i tanich :)) Warto zaopatrzyć się w pełną paletę barw, gdyż kryształy mogą być bardzo pomocne w medytacji i oczyszczaniu czakr. Najlepiej stosować kamień w kolorze danej czakry z którą pracujemy, ale kryształ górski (barwa biała), ma działanie uniwersalne i można go użyć podczas pracy z każdą czakrą. podczas medytacji powinniśmy starać się wizualizować kamień w myślach.
Podczas medytacji możemy położyć kamień przed sobą lub trzymać go w rękach.
BARWA BRUNATNA- KWARC DYMNY


Krótki opis:
ogniskuje energie osobistą, przynosząc spokój i równowagę, neutralizuje niekorzystne emocje, przeciwdziała skutkom promieniowania telewizora lub komputera (polecany dla informatyków), chroni dom przed negatywną energią.


BARWA CZERWONA- CZERWONY JASPIS

Krótki opis:
jest łagodnie energetyzujący, wzmacnia pole energii, sprzyja poprawie krążenia i rozgrzewa, poprawia poczucie wiary w siebie i zachęca do działania.


KOLOR POMARAŃCZOWY- KARNEOL


Krótki opis:
przyspiesza rekonwalescencję, zwłaszcza gojenie ran, zwiększa żywotność i siłę, usuwa smutek, poprawia pracę krwiobiegu, zwiększa odwagę w warunkach rywalizacji.BARWA ŻÓŁTA- ŻÓŁTE TYGRYSIE OKO
 


Krótki opis:
powiązany z energią czakry splotu słonecznego, usuwa blokady umysłu i pomaga skupić się na teraźniejszości, wspomaga prawidłową przemianę materii oraz chroni energie fizyczną przed rozpraszaniem, sprzyja zdrowiu oczu.

BARWA ZIELONA- ZIELONY KALCYTKrótki opis:
wszystkie odmiany kalcytu działają uspokajająco, odmiana zielona łączona jest z czakrą serca, przemienia złość i zazdrość w chęć wybaczenia, pomaga pozbyć się smutku, wspomaga system odpornościowy, łagodzi napięcie nerwowe, niweluje stres.

KOLOR JASNONIEBIESKI- AGAT NIEBIESKIKrótki opis:
daje spokój i ukojenie umysłowi, pomaga ciału odprężyć się, poprawia sen i usuwa lęki, pomaga pokonać gniew, łagodzi stany zapalne gardła


KOLOR PURPUROWY- AMETYSTKrótki opis:
Pomaga chronić się przed negatywnymi wpływami środowiska, takimi jak stres, uspokaja system nerwowy, łagodzi bóle głowy, także migrenowe, otwiera czakry trzeciego oka i korony, polepsza duchową świadomość.


KOLOR RÓŻOWY- KWARC RÓŻOWYKrótki opis:
oddziaływuje na serce zarówno w aspekcie fizycznym, jak i uczuciowym, reguluje fizyczne skutki stresu, przeciwdziała lękom, pomaga odczuwać bezwarunkową miłość, budzi i wzmaga zrozumienie piękna, sprzyja płodności.


KOLOR CZARNY- CZARNY ONYKSKrótki opis:
pomaga równoważyć potrzeby codzienne z koniecznością znalezienia odpoczynku i nowej inspiracji, sprzyja odnowie organizmu, sprzyja wyciszeniu i skupieniu się w czasie rozmyślań, działa na czakrę podstawy.


KOLOR BIAŁY- KRYSZTAŁ GÓRSKIKrótki opis:
kryształ górski działa oczyszczająco, usuwa nieczystości z pola energii przenikającej ciało ludzkie, porządkuje i ogniskuje działania w obrębie ciała umysłu i ducha w kierunku szlachetnych celów.


Jest jeszcze wile innych barw, zwłaszcza pośrednich lub także kryształy które łączą w sobie wiele kolorów. Nie jestem wstanie i tak opisać wszystkiego co bym chciał na ten temat, bo trzeba by napisać książkę, a nie post:)
W handlu szeroko występują również kryształy syntetyczne(nawet Egipcjanie czasem oszukiwali i zastępowali kryształy barwionym szkłem:)). Są one hodowane laboratoryjnie, mają ten sam skład chemiczny i strukturę co naturalne kamienie. Jednak w moim subiektywnym odczuciu, są one jak żywność modyfikowana genetycznie. Niby to wszystko wygląda tak samo, ale brakuje pewnej informacji prosto z serca Matki Natury!!!
Jeśli więc zdecydujecie się na zakup jakiegokolwiek kamienia uważajcie,  zwłaszcza na allegro nie brak sprzedawców, którzy piszą, że oferują naturalne kryształy, które niestety nimi nie są.
Na koniec krótki i bardzo prosty przepis, co zrobić, by jeszcze zwiększyć ezoteryczne oddziaływanie zwłaszcza kwarcu. Przepis na energetyzowaną wodę:
Zanurz oczyszczony kryształ w szklance lub szklanym dzbanku napełnionym wodą. Pozostaw to wnasłonecznionym miejscu. Po godzinie wyjmij kamień i pij na zdrowie:))

9 komentarzy:

 1. No to chyba się zaraziłem tematem :DDD Czemu o takich sprawach tak mało się mówi ehh...

  WIELKIE PODZIĘKOWANIA MARCINIE!!! :)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie ma za co, jeśli się zaraziłeś, to warto było pisać:)
  Już niedługo o bursztynie, a do niego mam szczególną słabość, strasznie mnie przyciąga!!!


  PEACE

  OdpowiedzUsuń
 3. Marcin:))))))) dziekuje slicznie to jest super!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Kwarc jest twardy czy miękki ????
  Prosze o odp.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kwarc jest stosunkowo twardy.
  W skali MOSHA jego twardość oceniono na 7, przy czym 10 ma diament, a zielony fluoryt tylko 4.
  A jeśli ma mogę zapytać skąd ta smutna buźka, jeśli ona od Ciebie :)

  Dużo Ciepełka!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ametyst to piękny kamień, jestem w nim zakochana :)

  OdpowiedzUsuń
 7. czy onyks można nosić z innymi kamieniami np z awenturynem czy nefrytem?Z góry dziękuję za odpowiedź

  OdpowiedzUsuń
 8. Nigdy nie wiedziałam po co mojej babci jest tyle kamieni, teraz wiem, że mają one szczególną moc :)

  OdpowiedzUsuń